Také se řadíte mezi kutily, kteří rádi vytváří hodnotné stavby? Například pergoly, garážová stání, dřevníky pro palivové dřevo anebo altánky? V současné době máte i více možností, co se týče inspirace a samotných pracovních návodů, s nástupem Internetu a zejména po zprovoznění sociální sítě YouTube tu naleznete celou řadu objektů, které by se vám mohly zalíbit jako vzorové stavby.
Postavit takový altánek pro děti není obtížné, pokud máte k dispozici plán a znáte přesný postup práce. Začíná se vždy základovou deskou, na kterou se vztyčí svislé nosníky, ty se zpevní obvodovou konstrukcí, vytvoří se krovy pro pokládku střešní krytiny a na závěr se altán částečně obkládá dřevem. Máte-li z pily či ze stavebnin nařezané borové nebo smrkové dřevo, zvládnete hrubou stavbu vztyčit za víkend.
Na čem si však můžete obrazně i doslova řečeno vylámat zuby, jsou zemní práce v Praze Servisvirivychvan.cz. Beton pro základovou desku se bude odlévat do připraveného výkopu a ten musí mít přesné parametry. Znamená to obvykle vyhloubit cca 80 cm hlubokou jámu a velmi záleží na tom, jaké tu bude podloží. Výkopové práce jsou nesmírně náročné po fyzické stránce a mohou být i frustrující, pokud tu narazíte v zemi na balvany, štěrk, skalnatý výběžek nebo hutný jíl.
Velkým problémem jsou i sesuvy půdy v místech, která jsou naopak velmi měkká, a kde je zapotřebí ještě před realizací betonové základové desky místo zabezpečit ochranným pažením. To se postará o to, aby zůstala jáma v požadované velikosti i tvaru, a aby nebylo nutné kvůli tomu celý projekt zbytečně zrušit a postavit nakonec altánek jinde.
Nechte raději výkopové práce a odlití základové desky na profesionálech, protože odfláknutá a zanedbaná základová deska může znamenat po několika měsících až letech zborcení stavby, praskliny na podlaze, náklon altánu ze svislé osy a další podobné problémy.