Krádeže mobilních telefonů nejsou ani zdaleka něčím novým. Je to samozřejmě především proto, že se v podstatě jedná o předmět, který není až tak těžké ukrást, který je těžké následně vypátrat a ze kterého může mít zloděj pěkný zisk.
Problém pro nás, jejich uživatele, spočívá především v tom, že jej nosíme všude sebou. Navíc jej obvykle máme na snadno dostupném místě, abychom jej v případě potřeby mohli vytáhnout. To samozřejmě vytváří téměř perfektní příležitost pro nejrůznější kapsáře.
Situace bývá o to horší, že v dnešních chytrých mobilních telefonech máme často uložena důležitá data či pracovní informace, jejichž ztráta nám může způsobit velké potíže. Zvláště pokud by se dostaly do nesprávných rukou.
Jistě, můžeme namítnout, že máme telefon ochráněn, ať už pomocí PIN nebo rozpoznávání obličeje. To však pro jen trochu šikovného technika nepředstavuje až takový problém, a dříve či později se dovnitř dostane.
Je tedy jasné, že bychom se měli snažit si mobil co nejlépe ochránit, aby nám jej nemohli odcizit. Ale jak? Metod je naštěstí hned několik.
Tou zdaleka nejúčinnější, avšak zároveň i nejméně použitelnou, je nechat svůj přístroj jednoduše doma, ideálně například v zabezpečeném trezoru. Tím omezíte šanci krádeže na minimum, avšak vzhledem k tomu, že nebudete moci mobil používat, je to tako byste jej ani neměli.
Dalším dobrým nápadem je propojení mobilu s chytrými hodinkami. Ty nám dají signál, pokud se od mobilu vzdálíme na určitou vzdálenost. Tím nám pomohou i proti tomu, abychom jej někde náhodou nezapomněli, což se bohužel také velmi často stává.
Pokud chceme být trochu extravagantní, pak si můžeme pořídit řetízek, kterým spojíme mobil a například náš opasek. Zde je však potřeba pamatovat, že pro šikovného kapsáře to nepředstavuje až takový problém, na rozdíl od předchozích dvou metod.
Ať už však zvolíte jakoukoliv, je rozhodně dobré alespoň jednu využít. Může vás uchránit od budoucích problémů.